Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Uczymy się matematyki poprzez gry i zabawy

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Sieciechowie uczniowie klas IV-VI uczą się matematyki z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań.

Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „mPotęga" realizowanego ze środków Fundacji mBanku i mają na celu rozwijanie umiejętności matematycznych uczniów poprzez gry i zabawy. Uczniowie podczas zajęć ćwiczą wykonywanie działań wykorzystując do tego specjalne karty do gry, oraz uczą się logicznego i strategicznego myślenia poprzez grę w gry planszowe. Ponadto celem zajęć jest pokazanie praktycznych zastosowań matematyki. W tym celu zorganizowano zajęcia w Banku Spółdzielczym, Urzędzie Gminy oraz w Filii Urzędu Pocztowego w Sieciechowie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w tych instytucjach i gdzie w swojej pracy pracownicy wykorzystują umiejętności matematyczne. Uczniowie rozwiązywali przygotowane dla nich zadania praktyczne dotyczące np.: kredytów i lokat, wyliczenia wynagrodzenia pracownika wraz ze składnikami, wyliczenia wynagrodzenia strażaka za udział w akcji gaśniczej, obliczali koszt wysyłki listów i paczek w zależności od ich wagi i gabarytów.

W ramach projektu odbyły się również warsztaty z udziałem przedstawiciela lokalnego biznesu Panem Sławomirem Ciesielskim, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak wygląda prowadzenie własnej firmy i jak pomocne w tym jest posiadanie umiejętności matematycznych. W ramach zajęć praktycznych uczniowie pod okiem zaproszonego gościa uczyli się wypełniać faktury.

Wszystkie te zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem i dały dzieciom wiele radości oraz ukazały im nowy, bardziej ciekawy sposób uczenia się matematyki.

To tylko część zaplanowanych przez nas zajęć. Pragniemy włączyć rodziców w proces uczenia się dziecka i wzmocnić więzi pomiędzy rodzicami a szkołą. Dlatego w ramach projektu zostaną przeprowadzone już wkrótce warsztaty dla rodziców pokazujące metody pracy z dzieckiem z wykorzystaniem gier i zabaw edukacyjnych. Odbędą się również warsztaty z projektowania i tworzenia własnych gier.

Na zakończenie projektu w miesiącu grudniu planowany jest rodzinny Piknik Matematyczny, podczas którego uczniowie wraz ze swoim rodzeństwem oraz rodzicami będą mogli sprawdzić się rozwiązując łamigłówki, rebusy oraz biorąc udział w grach i zabawach. Dla najlepszych zaplanowano nagrody i upominki. Piknik będzie również wspaniałą okazją podsumowania projektu.

W trakcie trwania projektu działa forum, na którym rodzice oraz uczniowie mogą dzielić się swoimi osiągnięciami, spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi pracy z dzieckiem z wykorzystaniem gier edukacyjnych, tworzenia własnych gier, itp.

Wszystkim osobom, które pomagały nam dotychczas w realizacji projektu składamy serdeczne podziękowania i już dziś zapraszamy na kolejne relacje z podejmowanych przez nas działań.

Zespół projektowy w składzie:
Elżbieta Karsznia, Sławomir Kowalczyk, Marcin Kołdej.