Urząd Gminy SieciechówStrona główna

Aktualności

Pomoc dla osób pokrzywdzonych

W ramach Funduszu Sprawiedliwości wspieramy Ciebie oraz Twoich bliskich, pokrzywdzonych i świadków. Więcej na temat pomocy uzyskasz w najbliższym ośrodku pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem lub na stronie www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

18 maja 2019
Czytaj więcej o: Pomoc dla osób pokrzywdzonych

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Wójt Gminy Sieciechów informuje, że Wojewoda Mazowiecki powołał komisje  do szacowania  szkód  w gospodarstwach rolnych  i działach specjalnych produkcji rolnej  w których wystąpiły szkody  spowodowane  przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne - przymrozki wiosenne które wystąpiły w dniach 15-16 kwietnia  oraz w dniu 8 maja 2019 r. Poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie szkód  powstałych w gospodarstwach rolnych  w wyniku przymrozków wiosennych  do 31 maja 2019 r.

16 maja 2019
Czytaj więcej o: INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Publikacja sprawozdań finansowych - BILANSU za 2018 rok

Zgodnie z § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe- BILANS jednostek podległych: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach, Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie, sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieciechów: http://sieciechow.bip.gmina.pl/index.php?id=19

 

10 maja 2019
Czytaj więcej o: Publikacja sprawozdań finansowych - BILANSU za 2018 rok

Zbadaj się i zyskaj spokój

Powiększ zdjęcie Mammografia

Jedynie  38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe.

10 maja 2019
Czytaj więcej o: Zbadaj się i zyskaj spokój

Rozstrzygnięcie konkursu „Surowce wtórne zbierasz - ochronę środowiska wspierasz!”

Dnia 10 maja 2019 roku rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Wójta Gminy Sieciechów dla szkół z terenu Gminy Sieciechów na zbiórkę makulatury i butelek plastikowych. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej młodego pokolenia, wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania, czyli w gospodarstwach domowych i w szkole oraz upowszechnienie wiedzy na temat ekologii.

10 maja 2019
Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu „Surowce wtórne zbierasz - ochronę środowiska wspierasz!”

INFORMACJA O WYNIKU PRZEPROWADZONONEGO III PUBLICZNEGO PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZONEGO

W dniu 09.05.2019 roku o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sieciechowie przy ul. 11-go Listopada 2 został przeprowadzony III publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Sieciechów.

9 maja 2019
Czytaj więcej o: INFORMACJA O WYNIKU PRZEPROWADZONONEGO III PUBLICZNEGO PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZONEGO

Komunikat Kolei Mazowieckich

W związku z kolejną fazą modernizacji linii nr 7 Warszawa – Dęblin, nadzorowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 6 maja na zmodernizowany odcinek Pilawa – Dęblin wrócą pociągi. W tym samym dniu nastąpi zamknięcie dwóch torów na odcinku Pilawa – Otwock, a pociągi zostaną zastąpione autobusami.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA znajduje się na naszej stronie internetowej: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-iii-8-vi-2019r 

26 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Komunikat Kolei Mazowieckich

INFORMACJA

Urząd Gminy Sieciechów informuje, iż będą przeprowadzane kontrole wystawianych odpadów pod kątem właściwej segregacji. Prosimy o stosowanie się do zasad segregacji wszystkich tych, którzy w deklaracji o wysokości opłaty za odpady wybrali selektywny sposób gromadzenia odpadów i wnoszą z tego tytułu opłatę w wysokości 10 złotych za miesiąc od osoby.

26 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: INFORMACJA