Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Sieciechów

Mieszkańcy gminy Sieciechów już raz kolejny otrzymają pomoc żywnościową. Na terenie gminy Sieciechów realizowany jest program pomocy żywnościowej. Ma na celu dotarcie z pomocą do osób i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji i z powodu niskich dochodów, nie mogą sobie zapewnić niezbędnych produktów spożywczych. Gmina Sieciechów już po raz trzeci przystąpiła do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

W bieżącej edycji Programu pomocą zostanie objęte 346 osoby, które złożyły wnioski i zakwalifikowały się do udziału w Podprogramie 2020 . Ponieważ liczba osób wzrosła, zwiększyła się również ilość żywności, jaką należy przewieźć z Radomskiego Banku Żywności do gminy Sieciechów. Transportem żywności po raz kolejny zajęli się żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Dokonali również rozładunku ręcznego przywiezionej żywności . Radomscy terytorialsi pokazują, że na ich pomoc nie trzeba długo czekać – w końcu ich motto to “ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”. 19 maja br. do osób najbardziej potrzebujących trafi blisko 4 tony produktów spożywczych.

Wójt Gminy Sieciechów wraz z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej składają serdeczne podziękowania dowódcy batalionu, Panu majorowi Arturowi Wasilewskiemu oraz żołnierzom z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.