Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

INFORMACJA O ZMIANIE STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Urząd Gminy Sieciechów informuje, że od dnia 1 stycznia 2022 r. obowiązywać będą następujące stawki opłat za odpady komunalne:

  • odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny - 25,00 zł od osoby/miesięcznie,
  • jeśli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania i odbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny - 50,00 zł od osoby/miesięcznie.
  • zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, zwolnienie ustala się w wysokości 8,00 zł od osoby/ miesięcznie.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszona jest przez właścicieli nieruchomości bez wezwania w łącznej wysokości za trzy miesiące kalendarzowe, z częstotliwością raz na kwartał, w następujących terminach:

1) do 15 marca każdego roku, za miesiąc styczeń i luty z dołu, za miesiąc marzec z góry,

2) do 15 maja każdego roku, za miesiąc kwiecień z dołu, za miesiąc maj i czerwiec z góry,

3) do 15 września każdego roku, za lipiec i sierpień z dołu, za miesiąc wrzesień z góry,

4) do 15 listopada każdego roku, za miesiąc październik z dołu, za miesiąc listopad i grudzień z góry.

 W przypadku nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, obowiązuje  następująca ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok, płatna w terminie do 15 listopada każdego roku:

  • w przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny - 190,00 zł od nieruchomości;
  • w przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania i odbierania odpadów w sposób selektywny  - 380,00 zł od nieruchomości.

Prosimy o zwrócenie większej uwagi na segregację odpadów, pozwoli to zredukować koszty wywozu odpadów i osiągnięcie wymaganego poziomu recyklingu.

Opłaty proszę uiszczać na rachunek bankowy Urzędu Gminy Sieciechów:   30 8736 0006 2007 3712 9671 0026  lub u sołtysów.