Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

INFORMACJA DOTYCZĄCA ŚWIADCZENIA 500+

Od 1 kwietnia 2016 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski o pomoc w formie świadczenia wychowawczego na dzieci. O świadczenie mogą ubiegać się rodzice lub opiekunowie, którzy wychowują dzieci do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Osoby, które złożyły wnioski do dnia 1 lipca 2016 r. oraz spełnią wymagania wynikające z ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci otrzymają, lub już otrzymały, świadczenia od 1 kwietnia 2016 r.

Organ ma obowiązek wydać decyzję i wypłacić świadczenia w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku. Osoby, które złożą wniosek od 2 lipca 2016 r. nie nabędą prawa do świadczenia wychowawczego na miesiące: kwiecień, maj i czerwiec.

W terminie do dnia 1 lipca 2016 r. wpłynęło 307 wniosków od rodziców wychowujących dzieci. Osoby, które nie złożyły wniosku o świadczenie wychowawcze, a chcą tego dokonać, mogą złożyć wniosek w GOPS w Sieciechowie w godzinach pracy, tj. poniedziałek od 8.00 do 16.00 oraz od wtorku do piątku, od 7.00 do 15.00.

Świadczenie wychowawcze ma na celu częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka.

Oczekujemy osób, które nie złożyły jeszcze wniosku, a wychowują dzieci w wieku do 18 roku życia. Udzielamy również informacji telefonicznych w godzinach pracy pod numerem telefonu: 48 6216112 lub 6216023.

Henryka Wojewoda

Kierownik GOPS